+48 (22) 609 18 20
Zgłoś swoją firmę

X

Formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w sesji eksperckiej „Promocja innowacyjności – potrzeba czy konieczność?“, która odbędzie się 8 maja 2014 r. w Katowicach. Spotkanie organizowane jest przez PARP w ramach cyklicznych spotkań Europejskiej Sieci Agencji Innowacyjności TAFTIE i towarzyszyć będzie VI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w 2014 r. przewodniczy pracom Europejskiej Sieci Agencji Innowacyjności TAFTIE (European Network of Innovation Agencies). W ramach Prezydencji zorganizowanych zostanie m.in. kilka spotkań tematycznych oraz doroczna konferencja. Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 maja 2014 r. w godz. 14.30-16.30 w Katowicach i poświęcone będzie promocji innowacyjności.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 

  • Znaczenie innowacyjności dla rozwoju przedsiębiorstw i potrzeb współczesnego społeczeństwa;
  • Nowe źródła innowacyjności i nowe narzędzia komunikowania innowacyjności;
  • Jak angażować otoczenie w proces kreowania innowacji? Trendy i inspiracje;
  • Design thinking czyli proces projektowania innowacji;
  • Edukacja nieformalna na rzecz rozwoju innowacyjności;
  • Media i ich rola w promowaniu innowacji.

 

Termin innowacyjność na dobre wszedł do dokumentów rządowych, programów, strategii i raportów organizacji międzynarodowych oraz jest przedmiotem systematycznych badań. Pomimo coraz większej dostępności wiedzy nt. determinant innowacyjności, odkrywamy nowe jej źródła i powiązania. Z kolei państwo stosując niektóre, wydawałoby się najważniejsze instrumenty wsparcia innowacyjności (tworzone na podstawie zidentyfikowanych determinant), nie osiąga zamierzonego celu lub osiąga go w stopniu niewystarczającym. Poznając coraz więcej uwarunkowań tego zjawiska, a także nieograniczonych możliwości rodzajów innowacji, jej twórców oraz powiązania, dochodzimy do ogromnej, potencjalnej liczby barier, ale i szans powstania innowacji. Zaczyna dochodzić do głosu przekonanie, że innowacyjność powinna być przedmiotem działań bardzo szerokiej grupy podmiotów (instytucji prywatnych i publicznych, organizacji społecznych, obywateli i konsumentów), a nie tylko środowiska biznesowego. Jeśli podjęty zostanie wysiłek edukacyjny na rzecz rozwoju innowacyjności w społeczeństwie, to istnieje większa szansa, że przyszli przedsiębiorcy, pracownicy, oraz konsumenci będą traktowali innowacje jako naturalny element ich aktywności. Tym samym zwiększą oni zapotrzebowanie na innowacje zarówno od strony popytowej jak i podażowej, co powinno prowadzić do wzrostu gospodarczego. Niezwykle istotnym aspektem edukacji na rzecz innowacyjności jest zmiana przekonania, że innowacje to przede wszystkim wysokie technologie; uświadomienie, że innowacje nie są tylko właściwością sfery biznesowej. Innowacje i innowacyjne zachowania mogą powstawać w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, a także być inicjatywą zupełnie oddolną, tzn. wychodzić bezpośrednio od konsumentów/obywateli. Rozbudzanie i rozwijanie świadomości proinnowacyjnej nie może ograniczać się do wybranych grup społecznych. Tak jak proces innowacji jest procesem o charakterze relacyjnym, w który zaangażowanych jest wielu aktorów, tak samo odpowiedni poziom świadomości proinnowacyjnej powinien być przyswojony przez kilka kluczowych grup – przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, instytucje publiczne oraz najszerszą grupę – konsumentów innowacyjności.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli agencji innowacyjności w Europie, przedstawicieli instytucji krajowych i regionalnych wspierających innowacyjność przedsiębiorstw, przedstawicieli przedsiębiorstw z branży informacji, komunikacji i promocji oraz przedstawicieli mediów.

Spotkanie prowadzone będzie w jęz. angielskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie odbywa się on-line przez stronę Europejskiego Kongresu Gospodarczego http://www.eecpoland.eu. Termin zgłoszenia upływa w dniu 25 kwietnia br.

 

Termin i miejsce spotkania: 8 maja 2014 r., godz. 14.30-16.30, Hotel Angelo, ul. Sokolska 24, Katowice.

 

Osoba do kontaktu: Agnieszka Katowicz, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, tel. 22 432 88 99, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 Źródło:www.parp.gov.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza że wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem