+48 (22) 609 18 20
Zgłoś swoją firmę

X

Formularz zgłoszeniowy

W lutym 2015 r. wniosek o założenie jednoosobowej działalności gospodarczej złożyło w Polsce 20 010 osób. Najwięcej w województwie: mazowieckim śląskim i wielkopolskim. Ministerstwo Gospodarki przypomina, że rejestracji firmy można dokonać samodzielnie online lub za pośrednictwem pełnomocnika, a także osobiście w dowolnym urzędzie gminy. Czynności te są całkowicie wolne od opłat.

Dzięki działającemu od 1 lipca 2011 r. rejestrowi CEIDG działalność gospodarczą można założyć przez internet, a także ją wznowić, zawiesić lub zamknąć z dowolnego miejsca, bez konieczności odwiedzania poszczególnych urzędów. Wniosku o wpis do CEIDG dokonuje się za pomocą jednego, zintegrowanego formularza.

Za pomocą CEIDG można również uzyskać dane konkretnych osób prowadzących w Polsce firmy. Rejestr ma służyć także zwiększaniu bezpieczeństwa obrotu gospodarczego poprzez centralne udostępnianie informacji m.in. o koncesjach, licencjach, zezwoleniach i wpisach do rejestru działalności regulowanej. Wpisy publikowane w CEIDG są w pełni rzetelne, bo weryfikowane przez kilka urzędów, w tym Krajowy Rejestr Karny. Sprawdzana jest tożsamość składającego wniosek oraz ewentualne zakazy prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

 

 

 

Źródło:www.mg.gov.pl

Data: 25.03.2015

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza że wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem